Ekspertyzy – grupa II 2010-2012r.

Ekspertyzy wykonane  na    podstawie  umowy  zawartej z ENEA Operator Sp. z o.o.  z dn. 14.04.2010 r. na Wykonanie ekspertyz wpływu na system elektroenergetyczny urządzeń, instalacji i sieci odbiorców końcowych o mocy powyżej 5MW i jednostek wytwórczych o mocy powyżej 2 MW przyłączanych do sieci dystrybucyjnej WN (II grupa przyłączeniowa):

dla przyłączanych źródeł wytwórczych:   

–  na przełomie  2010/2011 i w  2011  roku:

  1. FW  Sława o mocy 82,0 MW
  2. FW Baczyna o mocy  22,5 MW
  3. FW Janikowo o mocy 60,0 MW
  4. FW Starza o mocy  55,0 MW
  5. FW Goraj o mocy  22,0 MW
  6. FW Nowa Niedrzwica o mocy  50,0 MW
  7. FW Rzeczyca (dawniej Glińsk) o mocy 36,0 MW
  8. FW Miłosław o mocy 22,0 MW
  9. FW Żelazno o mocy  38,0 MW
  10. FW Wapno  o mocy 34,0 MW
  11. FW Kąkolewo o mocy 17,5 MW
  12. FW Pogorzela I o mocy 25,0 MW
  13. FW Pogorzela II o mocy  25,0 MW
  14. FW Pawłowo 1  o mocy 42,0 MW
  15. FW Pawłowo 2  o mocy 78,0 MW
  16. FW Niechlów o mocy 25,0 MW
  17. FW Góra I  o mocy 25,0 MW
  18. FW Lubasz II  o mocy 12,5 MW
  19. FW Żnin o mocy  26 MW
  20. FW Kamionka II o mocy 12.5 MW
  21.  Wpływ FW Tychowo, Suchań , Krzęcin i Dolice na pracę planowanej linii dwutorowej 110 kV  relacji  Morzyczyn – Wronki
  22. FW Damasławek 1 o mocy 15 MW
  23. FW Damasławek 2 o mocy 36 MW
  24. FW Parsówek 1B o mocy 10 MW
  25. FW Pruszcz o mocy 71,75 MW
  26. Blok GP w Elektrowni Pomorzany o mocy 244 MW
  27. Blok GP w Elektrowni Pomorzany  o mocy 244 MW do sieci 220 kV
  28. Turbina STEICO SA o mocy 11,5 MW
  29. FW Mycielin o mocy 48 MW
  30. Blok GP w Elektrociepłowni  Bydgoszcz o mocy 238 MW
  31. FW Karwowo o mocy 66 MW
  32. FW  Żnin 2 o mocy 4 MW
  33. FW Niekarzyn o mocy 30 MW

–   w  2012  roku:

  1. FW Markowice o mocy  51,25 MW
  2.  Wpływ FW  Duszniki, Goraj, Nowa Niedzwica  i Skrzydlewo na pracę planowanej linii dwutorowej 110 kV z Gorzowa do Plewisk

dla przyłączanych  odbiorców końcowych  powyżej 5 MW

–  na przełomie  2010/2011 i w  2011  roku:

  1. SAMSUNG Electronics Poland Manufacturing Sp. z o.o. – wzrost mocy  do 17 MW
  2. TELE-FONIKA Kable Sp. z o.o. S.K.A. –  wzrost mocy do 15 MW (w II grupie)
  3. FLEX FE Sp. z o.o. – wzrost mocy  10 MW
  4. GREEN SOURCE Poland Sp. z o.o. – wzrost mocy o 14 MW

–  w  2012 roku

  1. Polenergia – o mocy  32 MW

Ekspertyzy wykonane  na  podstawie  umowy  zawartej z ENEA Operator Sp. z o.o.  z dn. 04.11.2011 r. na Wykonanie ekspertyz wpływu na system elektroenergetyczny urządzeń, instalacji i sieci odbiorców końcowych o mocy powyżej 5MW i jednostek wytwórczych o mocy powyżej 2 MW przyłączanych do sieci dystrybucyjnej WN (II grupa przyłączeniowa):

  1. FW Myślibórz o mocy 52,275 MW
  2. FW Bądecz o mocy 42 MW
  3. FW Golczewo o mocy 30,75 MW
  4. FW Śniatowo o mocy 30,95 MW
  5. FW Benice o mocy 48 MW
  6. FW Lubasz o mocy 16,5 MW
  7. FW Pawłowo o mocy 120 MW
  8. FW Choszczno o mocy 36 MW
  9. FW Karnice II o mocy 24 MW
  10. FW Rybice o mocy 66 MW
  11. FW Węgorzewo o mocy 60 MW
  12. FW Karnice II i FW Rybice o mocy 24 i 66 MW
  13. FW Niemierzyce o mocy 30 MW
  14. FW Markowice 1 o mocy 26,65 MW
  15. FW Markowice 2 o mocy 26,65 MW
  16. FW Znin II o mocy 46 MW
  17. FW Kiczarowo o mocy 18,45 MW
  18. FW Benice I o mocy 18,45 MW
  19. FW Pruszcz o mocy 71,75 MW
  20. FW Niekarzyn o mocy 30 MW
  21. FW Skibice o mocy 49,2 MW
  22. FW Rawicz 3 o mocy 6 MW
  23. FW Nowogródek Pomorski o mocy 52,275 MW
  24. FW Markowice 3 o mocy 14,35 MW
  25. FW Choszczno I o mocy 12,5 MW
  26. FW  Węgorzewo o mocy 60 MW
  27. FW Kobylin o mocy 51 MW
  28. FW Choszczno II o mocy 7,5 MW
  29. FW Choszczno III o mocy 7,5 MW
  30. EF Solar Park LD o mocy 13,02 MW
  31. EF PV-W-1 o mocy 9,996 MW
  32. EF PV-W-2 o mocy 9,996 MW
  33. EF PV-W-3 o mocy 9,996 MW
  34. FW Lubiatów o mocy 27,675 MW
  35. FW Dziedno o mocy 22,5 MW
  36. EF Miechów o mocy 9 MW
  37. FW Wysoka 1 o mocy 47,5 MW
  38. FW Złotniki Kujawskie o mocy 42 MW
  39. FW Nowogródek Pomorski o mocy 52,675 MW
  40. FW Znin II o mocy 29,9 MW
  41. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów o mocy 14,13 MW
  42. FW Lubiatów II o mocy 27,675 MW
  43. Zakład Produkcyjny Steico o mocy 21 MW
  44. FW Bobrowice o mocy 18 MW
  45. FF Dobino o mocy 10 MW
  46. FW Lubasz I o mocy 8,2 MW

dla przyłączanych  odbiorców końcowych

–  w 2012  roku:

  1. Polenergia
  2. Sweedwood
  3. Kownaty PR